24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina ALTER EGO

Kapela pod názvom Alter Ego (ex-Flare) pochádza z Prešova a hrá hard rock / rock and roll. Funguje od jari 2008. Kapela má na svedomí vyše 60 skladieb, z toho cca 25 coververzií známych interprétov, ako napríklad Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Ozzy Osbourne, AC/DC, Motorhead… Všetky skladby sú anglicky spievané. Herný štýl sa vracia do 70/80-tych rokov, kedy boli na výslní a zároveň vznikali skvelé rockové kapely.

2004-2007  

Niekdajšia kapela Flare vznikla 23.10 2004 v jednej rehabilitačno-detskej škôlke na 1. poschodí. Z tohto poschodia sa pravidelne ozývali rôzne zvuky, puchy, vzdychy atď… A to bolo aj príčinou nášho sťahovania do podzemia tejto nápomocnej inštitúcie. Zo starej ošarpanej pivničky sa vyliahlo niečo podobné amatérskemu “študiu”. A práve od tejto zmeny to kapela začala myslieť trošku vážnejšie. Nahrala zopár demo nahrávok s Jarom Merčiakom za mikrofónom a Milanom Molnárom za bicími nástrojmi a kapelu neodradili ani niekoľkonásobné zmeny v kapele. Yogi pred Alter Egom fungoval s kapelami Search a Bluesbabe, Simi nefiguroval v žiadnej formácii.

2008-2009

Až napokon sme sa na jar 2008 našli – Alter Ego, zohratí kolegovia z Flare Dušan Rendoš, Martin Gábor a Miro Maľcovský a takisto noví členovia, Stano Simi Simkulet a Jožko Yogi Lukáč…  Kapela má za sebou množstvo účinkovaní na rôznych akciách a súťažiach, či už v domácom Prešove, alebo blízkej okolici – Košice, Lipany, Sabinov, Snina, Humenné, Svidník, Domaša…  Kapela svojpomocne nahrala zopár úplne nových demonahrávok (Say you need me, Rock city, Brokenhearted town, No tomorrow) + Simi prespieval staré Jarove nahrávky (If I could, Special one). V lete 2009 sme nacvičili unplugged program, ktorý má dodnes veľký úspech u poslucháčov a neskôr aj v Rádiu Prešov zaznel live.

2010-2012

V roku 2010 došlo k zmene na poste doprovodného gitaristu. Abstentujúceho Dušana Rendoša za zvláštnych okolností nahradil talentovaný Jano Kuchár. Janko s nami vydržal niečo cez rok, no naše hudobné cestičky nešli rovnakým smerom. Rozhodol sa odísť a my sme ostali už nadobro o jednej gitare, čo je koniec-koncov fajn. Kapela skvalitnila zvuk a skrz neustále skúšky a koncerty cibrila svoje schopnosti. V r. 2011 sa Simi a Miris pridali ku coverbandu Hammerdog, ktorý sporadicky vystupuje. Simi, Yogi a Maťo hosťovali na vydarenom vianočnom albume kapely Atlantída. Debutový album Alter Ego po nahratí štyroch skladieb (RNR Savior, Maneater, RNR Ride, Get High!) skrachoval na financiách a iných okolnostiach.

Alter Ego

2013-2014

Toto obdobie je o množstvách vystúpení ale na druhej strane o minimálnej novej tvorbe. No urobili sme zopár coverov a oživili Frankieho – pieseň z obdobia Flare. Aj motorkári sú vďační fanúšikovia a kluby sú väčšinou plné rockerov, čo nám robí veľkú radosť! Simi a Matis sporadicky nahrávajú surové duo gitara-spev. Raz sa to možno skompletizuje á la Starkers in Tokyo (Whitesnake). Yogiho z času na čas vidieť hosťovať v country kapele Bumerang. Momentálne si užívame vystúpenia fakt naplno, lebo nás opúšťa náš bubeník po 6-tich rokoch. Takže potrebujeme sa popasovať s touto situáciou a nájsť spriaznenú dušu, ktorá ho nahradí. Jedno z posledných vystúpení s Yogim (24.1.2014 U Greka) je zachytené aj na kamere – od nosenia vecí zo skúšobne až po poslednú pieseň. Chceme samozrejme pokračovať ďalej. “Dajak bulo, dajak budze”, povedal raz niekto a toho sa momentálne držíme. Od apríla 2014 si naše piesne osvojuje výborný Martin Dudáš za bicími nástrojmi. Veríme, že spolupráca vydrží. V novembri sme započali nahrávanie albumu u Tomáša Spišáka, s ktorým Martin Dudáš spolupracuje v projektoch Theatrum Musica a Temple.

2015 – 2016

Nahrávanie albumu pokračuje, to je priorita v tomto období. Vyzerá to, že sa debutu toho roku (2015) dočkáme…. Nedočkali sme sa. V júli 2015 sa ukončilo nahrávanie a čaká sa na mixáž. Zatiaľ v nedohľadne.

2017 – 2018

Finalizujeme MIX a MASTER albumu “Back To Rock & Roll” a ako predzvesť vydávame singel “Rear-view Mirror“. Album vychádza v júni 2017 a nahrávame klip ku skladbe Back to Rock & Roll. V marci 2018 sme oslávili 10-te výročie kapely v Metro klub Prešov a bol to Dundyho posledný koncert s kapelou zároveň. Od polovice roka sa to zlepšuje, prichádza na scénu skvelý Peter Adam za biciu súpravu, zlepšenie sa týka aj počtu koncertov. Odohrávame koncert s nemeckou kapelou Bonfire a čaká nás aj koncert na počesť Lemmyho Kilmistra.

Momentálne hrá kapela Alter Ego v tejto zostave:

Stanislav Simkulet – spev, klávesy, akustická gitara ( 2008- )
Martin Gábor – gitara ( 2008- )
Miroslav Maľcovský – basa ( 2008- )
• Ivan Čurgali – drums ( 2020- )

Linky:

web: www.alteregopresov.sk

youtube: https://www.youtube.com/watch?v=XR3xxeMbZS0

bandcamp: https://alteregopresov.bandcamp.com/album/back-to-rock-roll

bandzone: https://bandzone.cz/alterego

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3