24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

ANETTE OLZON sa pozerá na svoj čas s NIGHTWISH so „zmiešanými emóciami“

Anette Olzon hovorí, že sa na svoj čas s NIGHTWISH pozerá „zmiešanými pocitmi“.

Švédska speváčka sa pôvodne pridala k NIGHTWISH v roku 2007 a s kapelou nahrala dve štúdiové albumy a potom bola v roku 2012 prepustená uprostred severoamerického turné. Nahradila ju bývalá frontmanka AFTER FOREVER Floor Jansen .

Olzon premýšľala o svojom čase s NIGHTWISH v úplne novom rozhovore s fínskym Chaoszine . Na otázku, ako sa pozerá na celú päťročnú skúsenosť, odpovedala : “No, to sú zmiešané emócie. Bola to pekelná jazda. Viete, ako to bolo s médiami vo Fínsku. A ja som nechápala, čo sa deje, pretože som nevedela, ako veľká kapela to je, keďže nežijem vo Fínsku. Takže prvé roky so všetkým boli naozaj zábavné a tiež bláznivé. Nebola som veľa doma. Robili sa najväčšie turné, keď som sa pridala. Zrazu chceli aby sme boli toľko dlhých týždňov na cestách. Pamätám si len, že som mala päťročného syna a po piatich týždňoch som prišla domov. A jeden týždeň som bola doma. Nemala som takmer čas vybaliť si tašky, než som odišla znova na štyri týždne. Nepamätám si všetko, aby som bola úprimná. Je toľko vecí, ktoré si nepamätám. A tiež, samozrejme, posledné roky, kedy to nebola taká príjemná atmosféra medzi nami. A ja som mala svoje tretie dieťa a veci sa potom stali ako sa stali.

Pamätám si to teda so skutočne šťastnými pocitmi, ale aj s veľmi, veľmi negatívnymi a smutnými pocitmi,“ vysvetlila. “Ale samozrejme, bol to úžasný zážitok a splnil sa mi sen, byť spevákom na plný úväzok v úžasnom bigbande. A oni sú super-dobrá kapela. Takže som šťastná za albumy, ktoré sme urobili a vždy si ten čas, samozrejme, budem vážiť.

Krátko po tom, čo Olzon vyhodili z NIGHTWISH pred ôsmimi rokmi, tvrdila, že medzi ňou a NIGHTWISH došlo k hádke, keď požiadala o odloženie austrálskeho turné počas tehotenstva. 

Bola by som príliš tehotná na to, aby som išla do Austrálie, takže som chcela posunúť dátumy, ale Tuomas to nechcel. Začali sa diskusie o náhradníkovi a spočiatku som bola za. Ale keď spomenuli Floor , bolo to odo mňa automatické „nie“. Nemyslela som si, že to bol dobrý nápad, pretože som vedela, čo sa stane – vedel som, že fanúšikovia budú milovať Floor , pretože ona je metalová speváčka. Ja som viac popový spevák a chcela som si udržať prácu.

Rok po tom, čo NIGHTWISH vyhodili Olzon , skupina vydala vyhlásenie, v ktorom poprela, že bola prepustená z dôvodu tehotenstva alebo choroby. „Zistili sme, že jej osobnosť nezapadá do tejto pracovnej komunity a dokonca jej škodí,“ uviedla skupina.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3