24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Gitarista ALICE IN CHAINS, JERRY CANTRELL, s videom pre titulnú skladbu sólového albumu’ Brighten ‘

Gitarista a spevák ALICE IN CHAINS Jerry Cantrell zverejnil oficiálny videoklip k titulnej skladbe svojho pripravovaného sólového albumu „Brighten“ . Termín vydania albumu bol stanovený na 29. októbra. Album „Brighten“ bol vytvorený v koprodukcii s filmovým skladateľom Tylerom Batesom a Cantrellovým dlhoročným inžinierom Paulom Figueroom .

Je to čistý rock and roll,“ povedal Cantrell o titulnej skladbe „Brighten“ . ” Vince Jones na klávesoch pridal skutočne skvelú prácu a posunul skladbu na novú úroveň. Viem si sám seba predstaviť, ako ju hrám na pódiu pre ľudí, a je to dobrý pocit. Je to veľká rocková pieseň.”

V júli vydal Cantrell skladbu „Atone“ , prvý singel albumu „Brighten“ . Sprievodné video k piesni bolo kreatívne zrežírované ako skupinové úsilie Jerryho, fotograf/hudobníka Jim Louvau Puciato, výtvarného umelca Jesse Draxler a fotografa Tony Aguilera .

Jerryho nadchádzajúce úsilie bude znamenať jeho prvý album od „Degradation Trip“ , epického sólového albumu, ktorý urobil v roku 2002 s budúcim basgitaristom skupiny METALLICA Robertom Trujillom a bubeníkom skupiny FAITH NO MORE Mike Bordinom .

Jerryho kariéra mimo skupiny ALICE IN CHAINS pozostáva z dvoch sólových albumov a príspevkov k hlavným filmovým soundtrackom. Cantrellov prvý sólový album „Boggy Depot“ vyšiel v roku 1998 a potom druhý album, spomínaný „Degradation Trip“ . Okrem svojej sólovej práce vytvoril Jerry hudbu k soundtrackom k niekoľkým filmom, vrátane „Spider-Man“ , „The Cable Guy“ , „John Wick 2“ , „Last Action Hero“ a „The Punisher“ .

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3