24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Projekt DAVIDA ELLEFSONA – THE LUCID vydáva druhý singel „Damned“

THE LUCID , štvorčlenná hardrocková skupina s basgitaristom Davidom Ellefsonom (predtým MEGADETH ), spevákom Vinnie Dombroski ( SPONGE ), gitaristom Drew Fortier a bubeníkom Mike Heller ( RAVEN , FEAR FACTORY ), vydá svoj debutový album s vlastným názvom 15. októbra prostredníctvom SpoilerHead Records . LP obsahuje deväť silne úderných a emocionálne nabitých skladieb, ktoré predstavujú jedinečný zvukový prístup tohto eklektického kvarteta.

THE LUCID práve vydali „Damned“ , druhý singel z pripravovaného albumu, ktorý produkoval Heller a mix/mastering urobil Lasse Lammert .

Ellefson uvádza: „S týmito chlapcami bolo skutočne skvelé nahrávať a musím povedať, že je osviežujúce preskúmať niektoré nové hudobné cesty … trochu vykročiť z toho, čo každý z nás štylisticky urobil vo svojej vlastnej kariére. Synergia bez námahy, ktorá prišla pri vytváraní týchto piesní spoločne, čo je pri práci s novými ľuďmi vždy úžasné. Teším sa, keď si to všetci vypočujú!

Ellefson prezradil, ako sa zaplietol s LUCID “ Drew mi poslal skladbu a povedal:, Hej, môžeš na to hodiť basu? V tej dobe som písal novú sólovú platňu ELLEFSON , takže moje štúdiové uši boli zapnuté. Bol som pripravený. On to poslal a ja som povedal: „Áno, to je strašne cool, chlape.“ Videl som Drewa hrať, poznám jeho históriu BANG TANGO a ďalšie veci, ktoré urobil. Ale toto bola naozaj skvelá vec, ktorá ma oslovila. Potom mi zavolal a povedal: „Hej, Vinnie príde, napíše niekoľko vokálov a textov.“

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3