24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Dnes oslavuje svoje 52. narodeniny Shawn Crahan z kapely SLIPKNOT

Michael Shawn Crahan (narodený 24. septembra 1969), známejší predovšetkým podľa divadelnej postavy „Clown“, je americký hudobník, ktorý je jedným z dvoch perkusionistov /vokalistov a spoluzakladateľom heavy metalovej skupiny Slipknot . Pri vystupovaní so Slipknot je známy aj ako #6 . V roku 2021 je Crahan posledným pôvodným členom prvej zostavy Slipknot pred ich veľkou prestávkou v roku 1999.

Crahan je najstarším členom skupiny Slipknot a rozsiahle sa podieľa na mediálnej produkcii spoločnosti Slipknot, ktorá režíruje hudobné videá spoločnosti Slipknot. Mimo Slipknot mal Crahan dve bočné kapely s názvom To My Surprise a Dirty Little Rabbits . Okrem svojej hudobnej činnosti režíroval aj film Officer Downe z roku 2016 .

Crahan sa narodil v Des Moines v Iowe v roku 1969. Vyštudoval kreatívne písanie. Pred vytvorením skupiny The Pale Ones, ktorá sa neskôr začala nazývať Slipknot, účinkoval v kapelách ako Heads on the Wall a One Cup of Fat. Crahan sa oženil so svojou manželkou Chantel v júni 1992 v Des Moines v Iowe. Mali spolu štyri deti: Alexandriu, Gage, Gabrielle a Simona. Crahan je tiež filmograf a fotograf. V roku 2012 debutoval aj ako herec vo filme The Devil’s Carnival. Je tiež zberateľom bejzbalových kariet. Je fajčiar a bol ochotný porušiť zákon a fajčiť vo vnútorných priestoroch spolu s ostatnými členmi Slipknot, aj keď mu bola uložená značná pokuta.

18. mája 2019 Crahan na viacerých sociálnych sieťach oznámil, že jeho mladšia dcéra Gabrielle zomrela vo veku 22 rokov. Údajne jej príčinou smrti bolo predávkovanie drogami a jej smrť prišla len niekoľko dní potom, čo oslávila päť mesiacov striedmosti od drog.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3