1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

STEVE „ZETRO“ SOUZA z kapely EXODUS: Párty v zákulisí už „nie sú súčasťou nášho životného štýlu“

Frontman skupiny EXODUS Steve „Zetro“ Souza v rozhovore povedal, že on a jeho spoluhráči sa už viac nezúčastňujú na rokenrolovej zhýralosti na turné, ktorá im v prvých rokoch skupiny priniesla povesť „divokých mužov„.

Ako sme starší, je to len taký prirodzený vývoj,“ vysvetlil. „ Gary Holt a ja máme 57 rokov, takže sme obaja starí otcovia. Takže to už nie je súčasťou nášho životného štýlu. Alkohol vo svojom systéme už roky nemám. Nepijem sódu ani džús ani nič. Pijem len vodu. Vyčistilo ma to na sto percent. Predstavenia sú teda oveľa prehľadnejšie, sú oveľa zapamätateľnejšie. A keď tam idete, je to všetko o výkone. Nejde o to: „Do riti, človeče. Čo sa deje po dnešnej noci? Nemôžem sa dočkať, až sa dostanem do zákulisia, dám si pivo a pôjdem von a dobre sa pobavím.  Už to tak nie je, a myslím je to naopak úplne o 180 stupňov.

Pokračoval: „Naozaj sa nič nedeje. Rozhodne sa nekonajú žiadne večierky. Nikto nebehá okolo dievčat. Ako som povedal, sme dedkovia – tie sračky sa už nestanú. Nikto neberie drogy. Takže tá najťažšia vec, ktorá sa deje je pár pív, pár záberov s fanúšikmi. Pretože Gary , Jack [ Gibson , basák] a ja nepijem. Gary nepije od roku 2009, Jack myslím, že trochu neskôr. Z času na čas sme na nejakom mieste a niekto povie: „Ach, človeče, toto pivo musíš vyskúšať“ a ja si dám pohár piva. Nevadí mi, keď mám chuť, ale nebudem tam sedieť a hovoriť: „Kámo, poďme ešte na jedno.“ 

Minulý mesiac Holt v podcaste „Talk Toomey“ povedal, že niektorí členovia skupiny EXODUS brali metamfetamín a boli do značnej miery zodpovední za to, že kapela nedosiahla taký úspech, ako niektorí ich súčasníci.

EXODUS vydajú 19. novembra prostredníctvom Nuclear Blast Records svoj nový album „Persona Non Grata“ . LP platňa bola nahraná v štúdiu v Lake Almanor v Kalifornii a produkovali ju Steve Lagudi a EXODUS . Po tretíkrát v histórii skupiny sa vrátili k švédskemu umelcovi Pärovi Olofssonovi a vytvorili predlohu albumu.

Foto: Sven Mandel

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3