1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

Predstavujeme: Skupina THE TRICKSTERS

Začiatky skupiny The Tricksters siahajú až do roku 2006 keď vznikla kapela „E&I“ (neskôr „Kvet Života„) .

Zaujímavé na tejto kapele bolo to, že nikdy verejne nevystúpila, napriek tomu hrala stále iba naživo. Kapela sa vyznačovala so svojou ťažkou psychedéliou a improvizáciou, ale aj tím, že všetky nahrávky kapely sú naživo zaznamenané. Medzi improvizovanými inštrumentálkami sa v Kvete Života urodili aj spievané skladby, ako napríklad slovenská „Tajomstvá“ a aj anglická variácia na „3, 2, 1 štart“ kompozícia „Waste another day„. Tricksters hrajú až tri skladby tejto kapely: „Čas„, „Diaľnica ku hviezdam“ a významnú skladbu „Do krajín„. Je to zároveň aj najstaršia skladba v repertoári. Má korene ešte v 90 -ich rokoch, vo fiktívnej kapele zo základnej školy „Thunder and flashes„. Táto skladba bola znovu nahratá v úplne inej podobe a je aktuálnym singlom kapely The Tricksters.

Kvet Života boli:

Richard Piroška – gitara a spev,

Katarína Štvrtecká – spev a basgitara ,

Matúš Kuba – bicie, 

M. P. – gitara,

neskôr Peter Satina – klávesy,

Zuzka Pirošková – klávesy a spev. 

Neskôr sa duša kapely dostala aj na pódiá , ale už v značne zmenenej zostave. Samozrejme aj pod novým menom „Čaro Okamihu„.

Čaro Okamihu bolo v tom , že zloženie kapely sa líšilo na každom jednom koncerte a nahrávke. Kapela sporadicky vystupuje a de facto nikdy nekončí.

Paralelne s týmto zoskupením vznikla aj kapela „Sex Pre Panenstvo” Tá vydáva album ktorý sa volá „Doba Jalová„, odkiaľ pochádzajú skladby „Seniori“ a „Príchodovka„, ktoré hrajú takisto Tricksters naživo.

Sex Pre Panenstvo boli:

Marek Kučera – bicie, spev a produkcia,

Katarína Šrvrtecká – spev a basgitara,

Ján Coss – spev a gitara,

M. P. – spev a gitara.

Neskôr popri „S. P. P.“ vznikla ďalšia kapela, odkiaľ Tricksters hrajú hit „Televízia„. Banda sa volá „Jolanin Rozparock„, známa predovšetkým svojim hitom a klipom „Kríza“ či ostrou kritikou cirkvi ako takej pod názvom „Svätá Stolica„.
Protest rocková úderka hrá v zložení: Peter Seki Sekanina, M. P. a Marek Blažíček.

Všetky vyššie menované kapely sa neskôr rozpadli a na ich troskách vzniklo ďalšie zoskupenie – The Tricksters.

Maroš Plávka – spev a gitara,

Tomáš Varga z kapely TZB – basa,

Slávo s neznámym priezviskom – gitara a spev (takisto priniesol jednu skladbu „Tak Bež“),

Doktor Juraj – sólová gitara,

Zsíros – bicie.

Tomáš priniesol z TZB aj ich najlepší song „Posledná Minúta“ a kapela nadviazala na predošlé v skladbách „Bohyňa“ a „Nízky prelet nočným mestom„, vytvára veľmi ojedinelý zvuk , keď mixuje 4 rôzne štýly psychedelický rock, punk, metal a pop.

Je to vlastne výber z toho najlepšieho za poslednych 15 rokov okolo M. P. plus ďalšia vlastná tvorba. Všetky menované skladby sa dajú vypočuť na YouTube. 

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3