1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

MUDVAYNE: Oficiálna videorekapitulácia koncertu WELCOME TO ROCKVILLE

MUDVAYNE odohrali svoju tretiu reunion show na festivale Welcome To Rockville na Daytona International Speedway v Daytona Beach na Floride. Oficiálne video zhrnutie koncertu bolo nahrané na YouTube kanál kapely a teraz si ho môžete pozrieť nižšie.

MUDVAYNE zrušila svoje vystúpenie na festivale Louder Than Life v Louisville v štáte Kentucky v septembri po tom, čo spevák kapely Chad Gray a „niekoľko členov personálu“ mali pozitívny test na COVID-19, chorobu spôsobenú novým koronavírusom.

MUDVAYNE odohrali svoju prvú show po 12 rokoch 11. septembra na Inkcarceration Music & Tattoo Festival v Mansfielde, Ohio.

Skupina MUDVAYNE vznikla v roku 1996 a predala viac ako šesť miliónov nahrávok po celom svete, pričom získala zlatú certifikáciu za tri albumy ( „LD 50“ , „The End Of All Things To Come“ , „Lost And Found“ ). Skupina je známa svojimi zvukovými experimentmi, inovatívnymi obalmi albumov, farbami na tvári a tele, maskami a uniformami. MUDVAYNE sú Chad Gray (spev), Greg Tribbett (gitara, sprievodné vokály), Matthew McDonough (bicie, syntetizátor) a Ryan Martinie (basgitara).

Je to už viac ako desať rokov, čo MUDVAYNE vydali svoj piaty album s vlastným názvom a za ten čas bolo o skupine málo počuť.

Gray strávil posledných 15 rokov na čele skupiny HELLYEAH , ktorá vydala svoj šiesty štúdiový album „Welcome Home“ v septembri 2019 prostredníctvom Eleven Seven Music . Disk znamenal posledné úsilie skupiny s bubeníkom Vinniem Paulom Abbottom , ktorý zomrel pred viac ako tromi rokmi.

V roku 2018 Tribbett povedal, že fanúšikovia, ktorí volajú po stretnutí MUDVAYNE, „potrebujú len trochu viac trpezlivosti“. Vysvetlil: „Všetkým nám lichotí, že každý stále chce, aby MUDVAYNE koncertovali a urobila novú nahrávku a vyšla a urobila všetky tie veci. Ide o to, že každý je v troch rôznych kapelách a robí svoje vlastné projekty a teraz na to nie je čas.

Foto: Alfred Nitsch

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3