1. decembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

HERMAN FRANK nevylučuje návrat ku kapele ACCEPT: „Nikdy nehovor nikdy“

Herman Frank sa pripojil k ACCEPT v roku 1982 krátko pred vydaním albumu skupiny „Restless And Wild“ a prvýkrát zo skupiny odišiel po príchode albumu „Balls To The Wall“ z roku 1983 . Keď sa ACCEPT v roku 2005 opäť zišli na festivaloch, Herman riešil úlohy druhej gitary po boku zakladajúceho člena Wolfa Hoffmanna , pričom za súpravou bicích sedel Stefan Schwarzmann . Frank a Schwarzmann sa podieľali na comebacku ACCEPT so spevákom Markom Tornillom a objavili sa na prvých troch štúdiových albumoch znovuzjednotenej skupiny: v roku 2010 s albumom „Blood of the Nations“ , album „Stalingrad“ z roku 2012 a album „Blind Rage“ z roku 2014 .

Na otázku či sa niekedy dokáže vrátiť k ACCEPT , Herman odpovedal: „Nikdy nehovor nikdy. Je to malý svet a je to bláznivý svet. Nikdy neviete, čo sa stane. Chcem povedať, že HELLOWEEN urobili toto pekné stretnutie s tromi spevákmi a hádam so stovkami gitaristov alebo tromi basgitaristami a piatimi bubeníkmi, “ odpovedal so smiechom Frank.

Myslím, že by to bola skvelá vec,“ pokračoval Frank. „Raz za čas o tom pár ľudí začne uvažovať – urobia si opätovné stretnutie s pôvodným spevákom ACCEPT Udom DirkschneideromMarkom Tornillom, niekoľkými gitaristami a možno dvoma basgitaristami alebo čímkoľvek iným. Nikdy nehovor nikdy. V skutočnosti sa práve teraz sústreďujem na svoje veci a myslím, že Wolf Hoffmann sa sústreďuje na svoj Accept.

V roku 2016 Herman povedal, že k jeho poslednému odchodu z ACCEPT došlo preto, lebo bol práve čas opustiť kapelu. Povedzme to takto: „Chcel som robiť hudbu tak, ako som začínal. So svojou vlastnou kapelou. Chcel som svoju vlastnú hudbu a chcel som len hrať svoje vlastné nápady. Nenasledovať niečiu gitaru. Bol som na to už príliš starý. Je fajn byť zálohou, ale po niekoľkých rokoch je čas na inú vec,“ dodal Herman Frank.

Foto: MrPanyGoff

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3