24. septembra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

OZZY OSBOURNE si pripomína 30. výročie albumu “No More Tears”

Viac ako 30 rokov po vydaní bude šiesty sólový album OZZY OSBOURNE  „No More Tears“ – oslavovaný rozšíreným digitálnym zvukovým albumom, ktorý bude k dispozícii 17. septembra ( Sony ). Súčasne budú vydané dve špeciálne edície – čierna vinylová verzia 2LP a špeciálna žltá a červená vinylová verzia 2LP so špeciálne vytvorenou brožúrou (výlučne na www.towerrecords.com ).

Po vydaní album „No More Tears“ priniesol štyri umiestnenia top 10 singlov v rebríčku Billboard Rock Tracks, „Mama, Coming Home“ (# 2), „Road To Nowhere“ (# 3), „Time After Time“ (#6) a „No More Tears“ (#10).

Na výrobu albumu mám veľa skvelých spomienok,“ hovorí Ozzy . “Tvrdo sme pracovali na nahrávke s Johnom Purdellom a Duane Baronom , ktorí sa stali ďalšími dvoma členmi kapely. Predtým, ako sme išli do štúdia, diskutovali sme o tom, čo budeme robiť – všetko bolo naplánované. Je také pekné, keď máte producenta, ktorý sa viac podobá na súčasť kapely, než by hovorili: „Nie, urob to takto.

Pretože keď píšete piesne, máte mentálny obraz o tom, ako si myslíte, že by to malo znieť. Niekedy ste prekvapení k lepšiemu, ale inokedy ste sklamaní. Ale John a Duane odviedli na albume mimoriadnu prácu. Bolo to naozaj, naozaj dobre urobené. Na každej skladbe sa dlho pracovalo a viac času sme strávili snahou uviesť veci na správnu mieru. Ale okolo bolo aj veľa bláznovstiev a dobre sme sa na tom zabavili. A Zakkova hra na ňom je veľkolepá.

Zakk Wylde dodáva: „Na prvom albume to bolo:„ Nemôžem uveriť, že som tu. Na „No More Tears“ som bol asi uvoľnenejší. Ozzy skoro vždy, keď sa postaví za mikrofón a začne spievať, čo mu príde prirodzené, neustále to vyráža z dych. Myslím, že je len veľmi málo prípadov, kedy skutočne povedal: „Nie, dovoľte mi vrátiť sa k tomu. Nepáči sa mi, čo spievam. Vymyslím niečo lepšie.” Čokoľvek počujete na albume, je skoro prvá vec, ktorú začal spievať, ktorá z neho prirodzene vyšla, ktorú počul v hlave. Čo je úžasné. Moja láska k nemu a obdiv k nemu sú za tie roky ešte silnejšie a väčšie. Je to väčšie ako hudba. Vždy, keď sme spolu, je to dobré obdobie, ako keby to bol festival smiechu”

Skladba „Mama, Coming Home“ je najväčšia skladba, na ktorej sa Ozzy podieľal ako spoluautor piesne s Lemmym Kilmisterom. Stala sa nielen rockovou hymnou, ale aj klasickou piesňou medzi vojakmi. „V tom čase sa veľa ľudí chystalo do vojny v Iraku,“ poznamenáva Ozzy . “Počuli sme, že vojaci zasielali túto pieseň svojim manželkám. Vojaci túto pieseň stále milujú.”

Pamätám si, že keď sme pracovali na albume, pôvodne som napísal Mama, Coming Home na klavír,“ hovorí Zakk . „Mal som hudbu, a potom, keď sme sa dostali do štúdia, prerobil som ju na 12-strunovú gitaru. Hovoril som si„ oh, nech to skúsim na 12-strunovej a uvidíme, ako to znie. Tak sa to vyvinulo do finálnej podoby.”

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3