24. októbra 2021

RADIO Rock SV

…ak máš v srdci rockovú hudbu, si na správnom mieste

NIRVANA: Edície 30. výročia „Nevermind“ budú obsahovať 70 doteraz nevydané zvukové a obrazové stopy

24 septembra 1991 vydala kapela NIRVANA album Nevermind, ktorý odpálil otras v globálnej kultúre mládeže. V priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov stúpol na číslo 1 na celom svete a jeho vplyv povýšil Kurta Cobaina , Krista Novoselika a Davea Grohla zo sľubnej kultovej pacifickej severozápadnej kapely na jedného z najúspešnejších a najvplyvnejších umelcov všetkých čias. „Nevermind“ vrátilo rock’n’rollovú integritu a vášeň na prvé miesto v rebríčkoch hitparád a počas posledných troch desaťročí je aj naďalej jedinečnou inšpiráciou pre fanúšikov i hudobníkov – ako bezpochyby bude aj pre ďalšie generácie.

Od 12. novembra 2021 si vydavateľstvo Geffen / UMe pripomína 30. výročie albumu „Nevermind“ niekoľkými viacformátovými reedíciami. K dispozícii bude celkom 94 zvukových a obrazových stôp-70 predtým nevydaných-v rôznych konfiguráciách od super deluxe edícií po štandardné digitálne/CD a jednodiskové vinyly.

Medzi predtým nevydané materiály exkluzívne pre rôzne verzie „Nevermind“ pribudnú aj štyri kompletné živé vystúpenia – Live In Amsterdam, Holandsko ‚ (zaznamenané 25. novembra, 1991 v známom klube Paradiso); „Live In Del Mar, California“ (zaznamenané 28. decembra 1991 v pavilóne Pat O’Briena na výstavisku Del Mar); „Live in Melbourne, Australia For Triple J“ (zaznamenané 1. februára 1992 v The Palace v St. Kilda); a „Live In Tokyo, Japan“ (zaznamenané na Nakano Sunplaza 19. februára 1992).

Albumu „Nevermind“ sa predalo viac ako 30 miliónov kópií po celom svete a spoločnosť RIAA mu udelila diamantový certifikát za predaj viac ako 10 miliónov kópií iba v USA.

  • https://s2.myradiostream.com/4870/listen.mp3